پیروزی توپچی ها با استفاده از سه تفنگدار، آنالیز آرسنال – ناپولی

در شب نسبتاً آرام دروازه‌ی آرسنال در نیمه‌ی اول، شاهدِ یک بازی کاملاً مالکانه از تیم امری بودیم. نه اینکه صرفاً بخواهیم از این لفظ استفاده کنیم بلکه در نحوه‌ی پخش توپِ توپچی‌ها این موضوع را مشاهده می‌کنیم.

به طور مثال با جمع شدن رمزی و توریرا در جناح چپ، بازیکنان ناپولی آرام آرام به همان جناح جمع و در همین مکان فابین و الن با دو هافبک آرسنال درگیر می‌شدند.

با این کار فضای زیادی در سمت راست برای سوکراتیس بوجود می‌آمد و مسیر پاس به نایلز باز می‌شد. با حضور نایلز در برابر رویی که شب ضعیفی را پشت سر گذاشت، تقابل یک به یک بوجود می‌آمد.

اما این تنها مشکل ناپولی نبود. مشکل اصلی در نحوه‌ی پرس بی‌ثمر این تیم بود. مرتنز و اینسینیه فشار کمتری بر خط هافبک آرسنال وارد می‌کردند. پس خنثی کردن بازی توریرا و رمزی به عهده‌ی فابین و الن بود. با این اوصاف آرسنال در مرکز زمین با حضور اوزیل برتری عددی ۲ به ۳ داشت. همچنین این برتری عددی در خط دفاعی نیز مشهود بود. سه مدافع آرسنال در برابر دو مهاجم آنجلوتی بدون احساس فشار و استرس پرس حریف، پخش توپ می‌کردند و همین موضوع خطوط پرس ناپولی را یک خط عقب‌تر می‌کشاند.

برای جبران کمبود نفر در مرکز زمین کایخون در فاز دفاعی به وسط زمین متمایل می‌شد؛ به همین دلیل در ضدحملات کایخون را در کانال‌های کناری نمی‌دیدیم. این همان مشکلی است که رویی نیز درگیر آن بود. اگر بازی‌های ناپولی ساری را یادتان باشد، کمتر پیش می‌آمد که فوزی غلام را در کانال کناری در حال نفوذ نبینیم. اما این بار رویی نه تنها از فضای زیادی که زیلینسکی برای او بوجود می‌آورد استفاده نمی‌کرد بلکه نمی‌توانست با عقب ماندن خود اوبامیانگ یا لاکازت را خنثی کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید