NBAجذب بازیکن در

 

nba ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

نحوه جذب بازیکن .  

 

تیم ها در NBA عمدتاً از طریق draft بازیکن جذب می کنند. هر تیم می تواند 2 بازیکن را در draft به خدمت بگیرد. یکی در راند اول ودیگری در راند دوم. بازیکنان draft شده اکثراً از دانشگاه های آمریکا هستند ولی هر بازیکن بالای 22 سال به طور اتوماتیک مجوز draft شدن توسط تیم های NBA را پیدا می کند. بازیکنانی که سال اول خود را در NBA می گذرانند، دارای سقف قرارداد های بسیار پایینی نسبت به قرارداد بقیه ی بازیکنان هستند.

 


نحوه نقل و انتقال بازیکنان

 

در NBA بازیکنانی که با تیمی قرارداد دارند می توانند از طریق trade با بازیکن یا بازیکنان تیم های دیگر جابجا شوند. به این ترتیب که مجموع قرارداد های بازیکنان جابجا شده باید تا اندازه ی مشخصی نزدیک باشد. تیم ها می توانند بازیکنان را با انتخاب های تیم های دیگر در draft سال بعد نیز معاوضه کنند.در trade، منفعت تیم بسیار بیش از منافع بازیکنان مورد توجه است. NBA سقف 5 ساله برای قرارداد ها تعیین کرده، به این معنی که هیچ بازیکنی نمی تواند قرار دادی با بیش از 5 سال با تیمش امضا کند.

 


آخر هفته ی ستارگان!(All-star Weekend)

 

در اواسط فصل اصلی، NBA شاهد Allstar Weekend در طی سه روز است که جنبه ی نمایشی و تفریحی دارد. البته بازی اصلی Allstar از جنبه ی تاریخی نیز برخوردار است. اولین رویداد Allstar Weekend، بازی افراد مشهور (Celebrity game) است که در آن بازیگران هالیوود، خوانندگان مشهور، ورزشکاران مشهور و حتی بازیکنان سابق NBA حضور دارند. رویداد دوم که در روز دوم است، بازی دو تیم SHAQ و CHUCK است. که بازیکنان شرکت کننده در آن توسط Sahquill O'neal و Charles Barkley از بین بازیکنان سال اولی و دومی NBA انتخاب می شوند. رویداد سوم، مسابقه ی "ستارگان شوت زنی" (shooting stars) است که در آن چند تیم شامل بازیکنان سابق و حاضر NBA از نقاط مختلف زمین اقدام به شوت زنی می کنند. در این رویداد و رویداد اول بانوان نیز شرکت دارند. از رویداد چهارم به بعد رقابت شدید تر می شود. این رویداد مسابقه ی مهارت های فردی(Skills Challenge) است که در آن بازیکنان گارد توانایی های خود را مانند پاس، دریبلینگ، شوت و لی آپ به رقابت می گذارند. رویداد بعدی مسابقه شوت 3 امتیازی(three-ponit contest) است و رویداد بعدی آن که یکی از پرطرفدارترین رویداد های Allstar Weekend است، مسابقه ی دانک(Dunk contest) است. و در آخر و در روز سوم ، ستارگان شرق و غرب NBA در بازی Allstar به مصاف هم می روند. بازیکنان اصلی هر دو تیم در این مسابقه با رای مردم انتخاب می شوند.
 
 
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید